Vybavení studia

Na Pilates strojích mohou s trenérem cvičit jak začátečníci, lidé se zdravotním nebo pohybovým omezením, tak i zkušení cvičenci a sportovci. Stroje pocházejí z dílny americké firmy Balanced Body, která se specializuje na výrobu pomůcek pro cvičení Pilates a patří k nejlepším na světě.

Combo Chair

Combo Chair

Jak název napovídá, připomíná židli. Byla navržena k protažení a posílení svalových skupin, které lze jen obtížně procvičit pomocí tradiční techniky a náčiní. Rozdělené pedály umožňují odděleně procvičit obě končetiny. Pro optimální zatížení se využívají pružiny, které jsou upevněny v různých polohách, aby kladly odpor proti pohybu. Cvičení na Combo chair klade důraz na zlepšení rovnováhy, vnímání a kontrolu vlastního těla.

Cadillac (Trapeze table)

Cadillac (Trapeze table)

Umožňuje provádět obrovské množství nejrůznějších cviků, od snadného zarolování do sedu s pomocí využití pružin až po velmi pokročilé a náročné akrobatické cviky díky různým hrazdám a kovové konstrukci.

Reformer

Reformer

Je to lavice s pojízdným vozíkem umístěným uvnitř vodorovného rámu, na jehož jednom konci jsou umístěné pružiny, na druhém dvě lana. Intenzitu cvičení lze měnit za pomoci 5 pružin s různou tuhostí, které kladou vozíku odpor. Na Reformeru můžete cvičit v sedě, v kleku, v lehu na zádech či břiše a ve stoji. Cviky vycházejí z klasického cvičení na podložce (matwork), ale nabízí více modifikací. Nutí vás k symetričnosti pohybů, díky tomu lektor dokáže odhalit i drobné asymetrie. Lépe můžete zapojit hluboký stabilizační systém a uvědomit si práci pevného centra síly (power house).

Apply Icon

Ukázková lekce

Nejste si jistí, kterou lekci vybrat, nebo si chcete cvičení u nás nejprve vyzkoušet? Žádný problém! Pomůžeme Vám vybrat vhodné zaměření i termín ukázkové lekce.

Objednat se Kontakt