Zázrak jménem „ježek”

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, míčky s bodlinkami, známé jako ježci, dokáží tělo příjemně uvolnit a mnohdy pomohou více než strečink. Přečtěte si příběh z Fitstudia Jana.

Od určité doby se ve Fitstudiu Jana objevily ve slaměných koších různě barevné míčky s bodlinkami, kterým lektorky říkají „ježci“. Když se s nimi začalo cvičit, připadali mi ježci nudní a nebylo mi vůbec jasné, proč bych se po nich měla válet nebo snad na ně šlapat. Vždyť to tolik bolí a ještě po několika hodinách mi na kůži zůstávají puntíky.

Zejména ti s velkými bodlinami se mi zdáli úplně nepříjemní. Od spousty klientů jsem však slyšela nadšené odezvy, proto jsem si také dva pořídila - s vědomím, že ten nejmenší má být pod chodidlo a ten největší kamkoliv. Doma pak ježci samozřejmě skončili v košíčku tak, jako všechny ostatní zakoupené a nepoužívané pomůcky na cvičení.

Prozření přišlo později

Poté, co jsem se zúčastnila různých seminářů (chodidlo, bolesti zad, pánevní dno, fascie), kde se s ježky hojně pracovalo, jsem uznala, že na nich možná něco bude. Jako relaxace jsou velmi příjemní. Ještě příjemnější ale je, pokud se doma najde někdo, kdo cvičení ježkem provádí. Pravidelně jsem začala cvičit s malým oranžovým ježkem na chodidla a opravdu - moje nožičky se mi odvděčily. Jsem teď schopná dělat velké výlety a nebolí mě při nich ani nožní klenba, ani vybočené palce.

Největší zázrak se však dostavil později. Pokud jste už někdy zažili pocit, když „se bloknou esíčka“, pak si jistě dokážete představit, co všechno tento problém obnáší. Jen se otočit na posteli nebo se z postele dostat, dlouhé sezení, nástup a výstup z auta… to všechno se stane utrpením. Injekce nebo prášky na bolest jsou sice rychlá, zato méně účinná pomoc a hlavně dlouhodobě nic neřeší.

Vypadá to legračně, ale pomáhají

V zoufalosti jsem si našla materiály ze seminářů, vzala na milost i velkého „ježoura“ a pomaličku začala s intenzivním cvičením SI a zad. Vše vypadá trošku komicky, když se dospělý člověk „šudlá“ s ježkem za zády po zdi, a také nic nefunguje hned, ale pozvolna se bolest snižovala a SI skloubení se uvolňovalo.

Nakonec si přišel na své i ten malý oranžový ježek, který pomáhal tam, kde byl velký ježek příliš velký. Teď už vím, jak si s ježky pomoci sama, bez čekání v čekárnách u lékařů a bez chemie. Sečteno podtrženo: Ježci jsou naprosto úúúúúúúúúúúžasní! :-)

Autorka: Alexandra Tesařová


Apply Icon

Ukázková lekce

Nejste si jistí, kterou lekci vybrat, nebo si chcete cvičení u nás nejprve vyzkoušet? Žádný problém! Pomůžeme Vám vybrat vhodné zaměření i termín ukázkové lekce.

Objednat se Kontakt