Rok 2023? Zhodnocení a zároveň inspirace do roku 2024

Moc Vás všechny zdravím při své retrospektivě roku 2023

Mé zhodnocení se týká hlavně online práce, která je pro mě stále nová, a ta offline = živá práce je tak nějak v pozadí, ale přitom je to ta hlavní,

kterou tady tvoříme pro Vás,

kterou jsme spolu,

kterou jsme tady s Vámi.

Stále jsem zastáncem přímého kontaktu s klienty - nad ten není - ale také vidím možnosti v šíření našeho zdravého cvičení i mimo hranice malého brněnského města. Věřím, že se mi podaří najít kompromis mezi oběma těmito světy a Vy, všichni naši klienti budete spokojení.

 Logo_2500x1212_barevné RGB 

První minuty roku 2023 jsem trávila v severních Čechách na zámku Třebušín a věděla jsem, že se sem v roce 2023 ještě podívám.

Začátek roku taky patřil přednáškám mentorky Sigrun o tom, jak podnikat v online prostoru. O Sigrun vím díky Ince - Ingrid Dach, u které jsem v roce 2022 absolvovala kurz o prodávání online kurzů. Přednášky Sigrun probíhají právě teď i letos, ale zatím jsem na ně neměla čas. Letos asi nejsou pro mé podnikání úplně stěžejní.

Mým cílem do roku 2023 bylo proniknout hlouběji do online podnikání, najít si svou cestu touto džunglí a zařadit online produkty na svého portfolia.

Jak to dopadlo a jaká byla cesta rokem 2023? Uvidíte na konci…

Jako podnikající máma a partnerka se snažím shrnout hlavně pracovní život, ale jelikož se má práce prolíná velmi úzce se soukromým životem, tak mnohdy nelze vynechat ani soukromé akce.

V lednu jsme navštívili úžasné brněnské vodojemy v podzemí, zúčastnila jsem se školení se Štěpánem Haškovcem - pro změnu o pohybu, konkrétně o boční myofasciální linii, a taky jsem připravovala 4týdenní online kurz pro ženy “Chci být kamarádka se svým tělem”. Do kurzu se přihlásilo více než 400 žen, za což jsem byla velmi ráda.

Pololetní prázdniny na běžkách s hromadami sněhu, tradiční masopust ve Vortové na Vysočině, školení v Praze na téma hrudní koš - to byl únor 2023.

 20230203_114013 

Březen začal krásnou akcí kamarádky Olinky v jejím cvičebním studiu v Jaroměři, kam jsem byla pozvaná.

Masterclass Pavla Říhy o online podnikání, Spirální fasciální linie Štěpána Haškovce - školení o pohybu i o podnikání jsem absolvovala také v březnu. Online webinář MDŽ - Makej, dři a nežer pro klientky zdarma, který měl osvětlit právě to, že ne vždy je DŘINA a POT cestou k bezbolestnému tělu, byl také odvysílán v březnu.

Jarní prázdniny v Rakousku na lyžích a otevření 8-týdenního online kurzu Jez, cvič a žij zdravě zároveň - to už vím, že nebyla dobrá volba, dělat kampaň v průběhu dovolené s dětmi. Tento prodej kurzu nebyl vůbec úspěšný, a tak mě to motivovalo k dalšímu intuitivnímu kroku.

V dubnu jsem absolvovala masterclass od Sigrun, která mě motivovala více do online produktů a možná právě ona mě nasměrovala k mému dalšímu online kurzu. Jelikož se kurz "Jez, cvič a žij zdravě" téměř neprodal, rozhodla jsem se využít své zkušenosti s vyhřezlou ploténkou a rozjela tvoření kurzu o bolavých zádech. Dotazník bolavých zad mi vyplnilo přes 100 účastníků, a tak jsem sesbírala potřebný materiál ke kurzu. Udělat kostru kurzu, vymyslet magnet zdarma - vše nějakou dobu trvalo, ale už koncem dubna jsem měla 40 přihlášených účastnic.   

V dubnu jsme se také všichni viděli na živé cvičební akci - na víkendovce ve Valči. Bylo to úžasné odpočinutí jako obvykle. Spousta lekcí a milých klientů - to mám moc ráda a velmi ráda čerpám energii z těchto akcí.

 20220409_112115 

Velikonoce, školení Štěpána Haškovce o další myofasciální linii a dlouho a pečlivě připravovaná akce - oslava 50. narozenin mého partnera - i když píšu hlavně o pracovních věcech, tuto událost nemůžu opomenout, protože to byla akce veliká a zabrala celý víkend.

Po veselícím víkendu jsem přišla nadobro o své milé autíčko. V pondělí po této akci mi velké popelářské auto nabouralo mé auto zaparkované před domem a to tak, že se stalo okamžitě nepojízdným. Byl to pro mě velmi smutný okamžik. Ano, šlo jen o auto, ale to auto mi velmi dobře sloužilo. Odvezlo nás s lektorkami na školení v Itálii v roce 2019, byli jsme v Chorvatsku s dětmi v roce 2019, na víkendovkách ve Valči i v Hrotovicích v letech 2021 a 2022, v Rakousku na lyžích na jaře 2023… Mé poznání z této události bylo to, že auto mi dává pocit svobody. Odjedu kdykoliv kamkoliv, sbalím si vše, co potřebuji, odvezu, přivezu děti. Zjistila jsem, že auto pro svůj život potřebuji. Možná je to omezující zjištění, vím, že bych si poradila i bez auta, ale pro život, který teď žiju, auto potřebuji.

Pro akce a dovolené s dětmi,

pro víkendovky,

pro podnikání.

Téměř měsíc jsem bez auta byla a jsem moc ráda, že jsem si mohla koupit auto nové - tedy ojeté, ale funkční.

V květnu jsem pro změnu absolvovala další pohybové školení, tentokrát u Groofy u nás v Brně na téma pánevní dno. Jinak celý měsíc byl věnován online kurzu cvičení s ježky, nazvala jsem jej “Na velikosti ježka záleží” - kurz je o tom, jak pracovat s bolestí zad, jak se jí zbavit a jak s tělem pracovat, aby nás záda nebolela. Na konci května jsme se také potkali se spolužáky po 25 letech od maturity… Trošku jsem se lekla toho čísla, ale spolužáků ne, tak je to asi dobrý.

Červen a odlet na mou milovanou Krétu. Letos jsem si “vymyslela” 2 pobyty a ony se uskutečnily - děkuji! První týden na severu, druhý týden na jihu. Oba hotely jsem znala, takže jsem věděla do čeho jdu. Skupinky klientů se vyměnily a oba pobyty byly super. Každý jinak, každý v jiném prostředí a přece tak inspirující a motivující. 3 lekce denně, pohodová atmosféra u bazénu, moře, sluníčko, výlety… Ano, tohle mě baví, baví to i mé klienty a i rok 2024 už je naplánován.

 20230609_202441  20230616_183318 

Prázdniny patřily dětem a setkáváním.

Tradiční Komorník s dětmi.

Ostrava a Marta Tricha - má kamarádka z online prostoru.

Brno a Míša Kuchovská - masáž byla skvělá.

Třebušín, sever Čech - má dlouholetá kamarádka Marťa a taky lektor zdravotního cvičení Tomáš Limr, Jihlava - poradkyně Mary Kay Marťa.

Brno - setkání s Dančou, Michalem a taky Marťou - mou novou nastupující lektorkou mimo Brno (info přijde), Luleč - setkání s Evičkou po X letech.

Oslava dalších 50-tin, víkend na Vysočině, předcvičování na Riviéře v Brně, další víkend na Vysočině, a pak 9 dní v Chorvatsku s dětmi - Krk, Seline, Paklenica.

V průběhu celých prázdnin jsem v online prostoru motivovala ženy k pohybu prostřednictvím jednoduchých 20-30 minutových prázdninových rozcviček. Nakonec jsme jich zvládly 15.

 20230707_110108  20230718_140110  20230729_101124  20230817_140555  20230730_113837 

Září - drsný návrat do reality, chystání studia pro provoz po prázdninách, malování, přestavby. Měla jsem týden na to, abychom změnili náš dolní sál na sál s modrou “oblohou”, recepce, která už nefunguje, aby se změnila na prostor setkávání a celkově, abychom v sálech měli čistěji a zařadili do nich nový nábytek. Proč všechny ty změny?

Svůj projekt FitRomana jsem se rozhodla spojit konečně s Fitstudiem Jana a vytvořit nový projekt, novou značku, která nebude napojena na jméno, ale která vystihne to, co chci lidem předat.

DARUJ SI POHYB - značka, která vznikala postupně celý rok.

Značka, která spojí obě studia, oba projekty, a která vás bude všechny nabádat k tomu, abyste si darovali pohyb, abyste si darovali čas pro sebe a abyste pochopili, že pohyb je součástí života a bez něj to nejde.

 Logo_2500x1212_barevné RGB 

Říjen - živé školení v Praze,

relax víkend v horách,

online školení Štěpána Haškovce o myofasciálních liniích - v říjnu byla dokonce 2,

a taky moje kampaň na online kurz cvičení s ježky pro bezbolestná záda. Do výzvy zdarma se mi přihlásilo více než 1500 lidí, což považuji za obrovský úspěch, ale celková kampaň nakonec zkrachovala na dvou velkých chybách, které jsem udělala. Vím o nich a poučení do další kampaně mám.

V říjnu jsme byli také na víkend v Beskydech bez signálu - pokud budete chtít vědět kde, ozvěte se.

Víkendovka Hrotovice s mými úžasnými lektorkami pro naše skvělé klientky, a potom odpočinek ve Valči na podzimních prázdninách s dětmi.

A je tu listopad.

Živé školení pilates stroje Cadillacu ve Vídni s Janičkou, více času s rodinou a dětmi, Olinka v Brně, živá akce s Inkou (Prodávejte jako hvězda) v Brně v Semilase a pak frrrrk do Prahy na školení DNS - metody pana profesora Koláře.

Přímo z Prahy na adventní víkendovku do Valče a je tu prosinec.

Zážitek z Valče je vždy úžasný, ale tentokrát mi bohužel nevydržel dlouho. Týden poté jsem se po všech okolnostech letošního roku psychicky zhroutila. Nechápala jsem proč, ale když to tak vše čtu teď sečteno dohromady, tak tomu rozumím a beru si poučení do dalších let.

 

Ke všem akcím, školením atd., které zde popisuji, patří taky mé každotýdenní živé lekce.

Pondělí 19:30, úterý 8:30, 18:30 a 19:40, středa 9:00, čtvrtek 17:00, neděle 17:30 a 18:30.

A občas nějaké individuální lekce a masáže, 2 - 3 akce za týden.

Pročítání emailů od Vás všech,

vedení provozu lekcí Fitstudia Jana i lekcí FitRomana,

oprava různých nesrovnalostí v INTUI (a že jich mnohdy není málo),

vymýšlení nových akcí, workshopů atd.,

marketingové nástroje podnikání - mentorka, facebooková reklama, google reklama…

 

Vzhledem k tomu, co jsem zde napsala se vlastně divím, že ještě dýchám a že jsem mezi zdravými duchem - i když tohle vlastně nemůžu posoudit :))) 

Moc děkuji všem spolupracovnicím a dnes hlavně těm “neviditelným”, protože bez nich bych nezvládala tolik věcí.

Vlastně je nikdo nevidí a oni jsou pro mě tak důležití - moje virtuální asistentka Marťa, moje pravá ruka ve studiu Markétka, psychická online podpora Marta a psychická offline podpora Jirka.

Moc děkuji všem lektorkám za jejich odvedenou práci!

Moc děkuji všem našim klientům!

A speciální dík patří Janičce, která ve mě stále věří.

Děkuji za rok poznání.

Děkuji, že jsem to mohla sepsat a uvědomit si.

Zvládli jsme toho moc a zvládneme i v roce 2024. S respektem ke svému tělu a s radostí z pohybu.

Už se těším!


Apply Icon

Ukázková lekce

Nejste si jistí, kterou lekci vybrat, nebo si chcete cvičení u nás nejprve vyzkoušet? Žádný problém! Pomůžeme Vám vybrat vhodné zaměření i termín ukázkové lekce.

Objednat se Kontakt