Dita Kabelková

Na lekce pánevního dna jsem začala docházet, když jsme s partnerem intenzivně řešili miminko a postupy tradiční medicíny selhávaly. Od první hodiny jsem byla nadšená z komplexního přístupu Vendulky k těmto lekcím. Kombinovala teoretický výklad o lidském těle s prováděním cviků a pohybů. K výuce a provádění cviků vždy přistupovala individuálně, snažila se každou účastnici kurzu kontrolovat a opravovat, odpovídala na všechny dotazy. Osobně musím říct, že cvičebních kurzů jsem navštívila za svůj život hodně, ale  s takto komplexním přístupem jsem se ještě nesetkala.

Domnívám se, že zejména tyto lekce, následné správné provádění cviků doma a využití dalších „alternativních“ metod vedly k mému úspěšnému otěhotnění. S Vendulkou cvičím nyní individuálně se zaměřením na cviky pánevního dna pro těhotné, posílení zad a těch svalových skupin, které budou postupně v těhotenství a po porodu namáhány. Cvičení s ní je vždy radost a spojení příjemně a užitečně stráveného času. Všem jej tedy mohu vřele doporučit!

Martina Janošová

Nikdy bych nevěřila, že mě tak cvičení může spravit! Ještě před rokem mě tak bolel kříž a sedací kosti, že sedět delší dobu bylo pro mě doslova utrpení. Řídit delší dobu v autě? Nepředstavitelné! Měla jsem ale dvojnásobné štěstí. Jednak, že jsem potkala výbornou rehabilitační lékařku, která poznala, že to není ortopedický problém, ale potřebuji posilovat a procvičovat pánevní dno - a jednak, že jsem na doporučení své obvodní lékařky objevila Fit studio Jana - a tam nejdříve Pilates s Hankou a posléze kurz Pánevního dna s Blankou Žižkovou.

Musím říct, že po roce cvičení v tomto studiu mi připadá neuvěřitelné, že mě OPRAVDU nic nebolí ... a že si ani neuvědomuji, že by mohlo! A ta touha po setrvalém stavu - být už pořád v kondici a bez bolesti - mě činní doslova na cvičení závislou! Už se vážně nechci vrátit tam, kde jsem byla ...

Lucia Blahová

K Pilatesu som sa dostala ako 27 ročná. Nevedela som nájsť spôsob, ako sa dostať zo čarovaného kruhu "nadváha, nespokojnosť, túžba byť krásna a spokojná sama so sebou", nepomáhali diéty ani potenie sa v posilovni. K tomu sa pridali bolesti spôsobené celodenným sedavým zamestnaním za počítačom - bolesť mi vystreľovala od lopatiek až do malíčkov na rukách. 
Časom sa ku mě pridal aj partner a začal s pilatesom. Zobral to ako novú formu strečingu a posilňovania, neodradil ho ani čisto ženský kolektív :). Častokrát mu to dalo viac zabrať ako hodinový tréning volejbalu - iné pohyby, zapájal iné svaly, naťahoval skrátené šľachy. Do Pilates sme sa zamilovali obaja, stal sa z toho náš týždenný rituál, kedy sme čas strávili spolu. Časom sme chodili cvičiť tri krát týždenne - pridali sme BOSU a aj individuálne hodiny na Pilates strojoch, ktoré nám ukázali detailnejšie čaro jednotlivých cvikov a ich pravú podstatu.
Výsledky sa začali objavovať okamžite - bolesti zmizli, osvojila som si nové držanie tela aj pri bežných činnostiach ako je varenie, čakanie na zástavke, fénovanie si vlasov... Postupne sa mi pred očami formovala postava, spevnilo a zarovnalo sa brucho, vyrysovali sa boky. Ako obrovský bonus vnímam "zastavenie sa v čase" - po celodennom manažérskom dni som vypla hlavu a myšlienky, bola som sama sebou - úžasná forma aktívnej meditácie. Ani neviem ako, zmizlo 10kg, bez diéty a sebatrýznenia. Okolie sa ma pýta, aký zázrak som so sebou spravila, že tak žiarim :)
Som presvedčená, že 2 a pol ročné cvičenie Pilatesu mi pomohlo k úžasnému tehotenstvu. 9 mesiacov bez bolesti chrbta, bedier, povoleného a padajúceho bruška. 

Som šťastná, že som vkročila do Fit Studio Jana a stretla všetkých úžasných členov Vášho tímu na čele s Jankou Šimkovou. Pomohli ste mi k spokojnosti, kondičke, inšpirujete a rozširujete moje obzory aj mimo Pilatesu. Ďakujem Vám z celého srdca. 

Jiřina Ševelová

Vždycky mě bavilo se hýbat a poznala jsem rúzné druhy cvičení, teprve u Jany jsem zažila, jaké to je pod vedením skutečného profesionála!
Jana vede svoje hodiny s osobním přístupem a zájmem o každou ve skupině. Je vždycky vstřícná a naladěná na vaše potřeby. Umí poradit a vysvětlit všechno,o co projevíte zájem.
Hodina má svůj cíl a ten se mění, nikdy to není stejné.
Jak se po cvičení cítím já? Výborně. Po letech se výrazně zlepšila ohebnost mé páteře, Jsem mnohem jistější v pohybu.Už vím, který sval má na co vliv a jak ho používat.
A hlavně si užívám pohody a přístupu,který podle mě,nemá obdoby!

Obdivuhodný je přístup všech zaměstnanců ve studiu.Od recepce počínaje. Chtěla bych poděkovat za usilí a radost Janě, Blance a všech ostatním cvičitelkám, holkám na recepci.

Markéta Olbertová

Ráda bych vyjádřila poděkování za úžasný přístup ke cvičení ve Fit studiu Jany Šimkové. Nikdy jsem se nesetkala s tak vstřícným přístupem a zájmem o jednotlivé klienty. Jana Šimková je opravdu člověk na svém místě. Dokáže povzbudit, poradit a věnuje se lidem s velkým nasazením. Stejně tak i ostatní zaměstnanci. Zajímají se o případné zdravotní problémy, doporučují, vysvětlují… Vždy mám pocit, že jsem vítaná, hned u recepce se setkávám s úsměvem. Cvičení v tomto studiu je opravdu relaxací a povzbuzením, které tak jako každý zaměstnaný člověk s radostí přijímám a všem vřele doporučuji.

Libuše Aková

Cvičení je báječná věc. Kdybyste věděla, kolikrát se mi v pondělí ráno nechce! Zvlášť když přes víkend řádím na zahradě a v pondělí nemůžu pomalu ani vstát z postele. Napadá mi tisíc důvodů, proč nejít, jenže nakonec se donutím a jdu. První půl hodina je utrpením, než se trošku rozhýbu, další, že už nemůžu. Ale pak vstanu, převleču se a najednou se cítím úplně jinak. Taková nějaká narovnanější, ohebnější, nabitá elánem a dobrou náladou. Kdybych zůstala doma, tak budu bolavá a rozladěná do večera, protože se bolesti nezbavím a bude mě to štvát.
Jsem moc ráda, že jsem před lety objevila Janino studio a začala k ní chodit cvičit. Nebýt toho a hlavně jejího přístupu ke cvičení, možná bych už dneska nechodila, a i kdyby, tak s mnohem většími potížemi.

Judr. Hana Příhodová

Velmi jsem pochybovala o tom, zda začít cvičit po padesátce má ještě cenu a přinese nějaký efekt, ale nechala jsem se přesvědčit a začala jsem. Pilátes nyní cvičím již šestým rokem. Pod laskavým, trpělivým a povzbudivým vedením zkušených lektorek, zejména "sluníčkové" paní Jany, a v báječném kolektivu dalších cvičenek jsem se brzy zbavila počáteční nedůvěry a obav, zda cvičení zvládnu, s chutí jsem přijímala další a další pohybové výzvy a dnes si cvičení vyloženě užívám a těším se na ně. Po nějaké době jsem si uvědomila, že se cítím skvěle nejen fyzicky, protože jsem se krásně rozhýbala a uvolnila a dokonce i moje lékařka při vyšetření s obdivem prohlásila, že jsem pružnější a ohebnější než leckterá "dvacítka", ale také psychicky. Mám obrovskou radost z toho, že se hýbu, že dělám něco pro své tělo, že více či méně zvládám i náročnější cviky a držím krok i s mnohem mladšími kolegyněmi. Ten pocit skutečně stojí za to. Dnes už si neumím představit, že bych pilates necvičila a po svých zkušenostech jej vřele doporučuji všem bez ohledu na věk. Jsem přesvědčena, že začít pravidelně cvičit není nikdy pozdě.

Hana Obluková

Když jsem se zapsala na individuální hodiny pilates, byl to poslední zoufalý pokus, jak ulevit bolestem zad a krční páteře. Pokládala jsem pilates za trochu nudný způsob cvičení, při kterém se jen stojí nebo leží, používají se svaly o jejichž existenci nemám ponětí, a moc se nezpotím.
Všechno je ale jinak :) 
Díky Janě Šimkové a jejímu hluboce lidskému a vysoce profesionálnímu přístupu jsem pilates zcela propadla. Získala jsem mnohem více, než jsem na začátku doufala. Záda mě po letech obtíží konečně nebolí, vím, jak si je účinně protáhnout, když je třeba. Naučila jsem se víc vnímat své tělo a jeho potřeby. Cítím se vyrovnanější a klidnější, učím se zastavit se a vydechnout v běhu dne. Připadám si pružnější a štíhlejší, volné haleny jsem vyměnila za upnutá trika. 
Docházím i na skupinové kurzy, jsem nadšená ze spine correctoru. Všechny lektorky, které jsem poznala, jsou vstřícné a ochotné pomoci a vysvětlit vše, co je třeba. Pilates není jen cvičení na podložce, existuje spousta rafinovaných pomůcek a přístrojů. Mozek rozhodně nevypíná, někdy se nadře víc, než svaly.
Chci všem z Fit studia moc poděkovat za krásně strávené roky a už se těším na další.

Alena Floriánová

S pilates jsem začínala u lektorky Evy, a když jsem se teď po více než dvou letech do jejích hodin vrátila, teprve dokážu pořádně ocenit její přístup. Na cvičení k Vám chodím moc ráda, líbí se mi, že každá lektorka své hodiny pojímá po svém, člověk se proto nikdy nenudí a hlavně se pořádně protáhne ve všech směrech :-)
Pro mě je to vždy velmi příjemné zakončení náročného pracovního dne v kanceláři, tak si dovolím popřát spoustu podobně spokojených klientek, ať se Vašemu Fit studiu daří :-)

Yvona Zahradníčková

Jani, moc děkuji. Nikdy bych nevěřila, že na tom stroji (Cadillac) dokážu to, co včera. Od té chvíle jsem nabyla sebevědomí, cítím se pružnější, šikovnější. Moc díky, doufám, že ještě vyzkoušíme spolu další věci.

Ladislava Bukáčková

Vážené, ráda bych Vám všem cvičitelkám poděkovala za pečlivost při hodinách cvičení, za trpělivost a stálé připomínání, jak správně cvičit. Vaše usilovná práce mi přinesla velkou radost a hlavně se již po třech letech pravidelného navštěvování ukázala na zlepšení mého zdravotního stavu. Začala jsme k Vám chodit když jsem měla problémy s chůzí - dlouhodobý zánět sedacího nervu. Na neurologii mi řekli, že si musím zvyknout na bolesti. Posílením svalů mne bolesti opustily a já dnes mohu lehce chodit. V únoru mi byl na měření osteoporózy naměřen nárůst kostní hmoty v bederní pátři o 8% a v noze o 3%. Myslím, že to není jen mou zásluhou, ale i Vás všech a proto velký dík

Jana Bejdáková

Dobrý den!
Děkuji moc za zdravotní cvičení, které pořádáte. Jsem moc ráda, že jsem se do něj dostala a mohu s Vámi cvičit. Je to úžasné cvičení a žádné jiné podobné Vašemu jsem ve Vyškově, kde bydlím, nenašla. Děkuji moc Vendulce za cvičení, které je pokaždé jiné, za její přístup i za atmosféru, která tam je. Děkuji i Haničce, která Vendulku zastupovala. Děkuji moc a těším se na září.
Jana Bejdáková