Nové lekce: Probuďte v sobě kouzlo přirozeného tance

Stále více žen mi říká, že jako malé tančily. Něco nebo někdo je ale od tance odradil - že jsou nemotorné, nemají talent, nedokáží si zapamatovat choreografii. Od té doby netančí, mají problém s pohybem, vytvořily si blok a domněnku, že pro ně tanec zkrátka není. To je ale omyl!

Každá žena může tančit. Každá z nás má v sobě přirozené umění vyjádřit emoce tancem a hudbou po svém. Proto otevíráme lekce, kde v sobě opět probudíme tu malou nadšenou tanečnici, prožijeme radost z pohybu a podřídíme se tomu, co nám vlastní tělo dovolí.

V každé z nás je ladnost a elegance

Nejedná se o klasickou metodickou výuku tance. Stejně jako v ostatních kurzech je to jen a pouze o vás a vašich možnostech. Nechceme, abyste si zapamatovaly složitou taneční choreografii, prováděly náročnou techniku nebo podávaly výkony profesionálních baletek. K tanci se vrátíme pozvolna, tak, aby vám byl každý pohyb ruky či těla příjemný. V každé z nás se totiž skrývá elegance a ladnost, i když si to možná nemyslíme. Tanec nám dovoluje být sama sebou, reagovat na hudbu spontánně a bez obav, že bychom se někomu nelíbily nebo se bály na sebe podívat do zrcadla.

Protože jsme teprve v začátku, v podstatě ve fázi myšlenky tohoto kurzu, záleží jen na vás, jak jednotlivé lekce pojmete. Každá hodina bude taková, jakou si ji společně vytvoříme.

Tančíme tak, jak chceme a můžeme

Na začátku vás uvedeme do pohybové aktivity, postupně přejdeme do projevu těla, až si nakonec vytvoříte pohyb tak, jak ho vnímáte vy samy. Nevymýšlíme žádné choreografie, ale uvolníme své tělo v přirozeném pohybu. Budeme malovat rukama v prostoru, vytvářet kresbu celého těla, vlnit se, popisovat hudbu tělem, můžeme rozvinout pohyb paží, naučit se zkoordinovat ruce a nohy, rozpohybovat zatuhlý trup. Můžeme se naučit základy baletu, případně využít sukně, šátky.

Kromě tance zařadíme i strečink a dechové cviky na uvolnění. Není žádný problém, pokud máte zdravotní omezení - k tanci potřebujeme jen vaše nadšení a chuť. Můžeme tančit individuálně, ve dvojicích nebo klidně v menších skupinkách.

Splňte si svůj dětský sen, který vám někdo odepřel. Jsme ženy a tanec je přece naší přirozenou součástí. Pokud vás náš nový nápad zaujal, ozvěte se nám na e-mail info@fitstudiojana.cz a společně něco krásného vymyslíme.


Apply Icon

Ukázková lekce

Nejste si jistí, kterou lekci vybrat, nebo si chcete cvičení u nás nejprve vyzkoušet? Žádný problém! Pomůžeme Vám vybrat vhodné zaměření i termín ukázkové lekce.

Objednat se Kontakt