Kineziotaping

Vyhledávání v kurzech

Kineziotaping vyvinul japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Jedná se o metodu, při které nalepením elastických bavlněných pásek – tapů [tejpů], s vlastnostmi blízkými lidské kůži, na pokožce vzniknou konvoluce, díky kterým dochází ke zvýšení trvalého průtoku krve a lymfy, normalizuje se svalové napětí, prodlužuje se uvolnění svalů a aktivují se ozdravné procesy.

Na rozdíl od konvenčních tapů, které slouží k omezení nebo znemožnění pohybového stereotypu, kineziotaping neomezuje hybnost, s aplikovanými tapy můžete do vody i do sauny. Kineziotaping je zcela neinvazivní, bezpečná a cenově dostupná metoda, která vám pomůže zkvalitnit život.

Kineziotaping je určen pro klienty s bolavými klouby, svaly, ztuhlou krční páteří, bolestmi v sakroiliakální oblasti (tzv. SI skloubení) či diagnostikovaným výhřezem ploténky. Oceního ho i ti, které trápí otoky, křeče v lýtkách a vpadlé či vystouplé jizvy. Kineziotaping prodlužuje účinek masáže, lymfodrenáže a urychluje regeneraci po operaci a úrazech.

Kontraindikace:
nádorová onemocnění, varixy, poranění kůže, nezhojené jizvy, mateřská znaménka, bradavice, lupénka, ekzémy, plísně, akutní virová či bakteriální onemocnění, horečnaté stavy

Cena aplikace tapu: 3 Kč / 1 cm tapu