Pilates metoda

Skupinové kurzy Soukromé spine corrector pilates stroje  
Specializací našeho studia je metoda PILATES a od ní se odvíjející široká nabídka kurzů od klasických skupinových lekcí na podložce po kurzy zaměřené na konkrétní oblasti (pánevní dno, chodidlo, lordoza) při malém počtu klientů. S oblibou jsou u nás využívány Pilates pomůcky - Foam rollerMagic circle, Towel a další, které klienty navádí do pohybu a pomáhají jim cviky správně provést.  Při individuálních lekcích využíváme speciální Pilates stroje - Reformer, Cadillac, Combo chair a tradiční dřevěné Spine correctory, díky nimž ještě více pochopíte, o co v Pilates a ve vašem těle jde. Při lekcích pomáháme klientům odstraňovat pohybové problémy, omezení a dysbalance.

Pilates metoda vychází ze souladu těla a mysli. Jejím cílem je správné držení těla, zvětšení ohebnosti svalů a kloubů. Pilates je účinná, bezpečná a velmi vhodná cvičební metoda pro udržování fyzické kondice v jakémkoliv věku. Je doporučována jako pokračování rehabilitace pacientů po různých úrazech nebo chronických bolestech zad, protože propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla, to vše s důrazem na správné dýchání. Díky tomu nedochází k nadměrnému přetěžování jednotlivých svalových skupin se vznikem svalových dysbalancí.

Pilates metodu vytvořil Joseph Hubertus Pilates (1880 – 1967). Jako dítě trpěl křivicí a astmatem a tato zkušenost ho přivedla ke studiu a posílení svého těla. Vypracoval se ve všestranného sportovce. Jeho metoda cvičení, kterou postupně propracoval, se zpočátku nazývala „KONTROLOGIE“.

PILATES pro začátečníky v Dobrém ránu - vysílání České televizevideo zde

PILATES pro pokročilé v Dobrém ránu - vysílání České televize video zde

mgic1     mgic2
Skupinové kurzy Soukromé spine corrector pilates stroje